Trwa ładowanie...
Безкоштовна психологічна допомога людям з України

Пам‘ятка для батьків: з якого віку дитина самостійно може ходити до школи

Перебуваючи у чужій країні необхідно дотримуватись правил та законів встановлених у місці вашого перебування. Але насамперед їх потрібно знати. Сьогодні ми вам розповімо з якого віку дитина у Польщі може самостійно ходити до школи та відвідувати гуртки.

шкільний рюкзакшкільний рюкзакŹródło: Adobe Stock
d2enxn1
d2enxn1

У кожній сім‘ї самостійність дитини визначається індивідуально. Хтось може вважати, що його дитина вже самостійна, й може сама відвідувати школу та гуляти. Однак потрібно розуміти, що ваші думки можуть не завжди збігатися з законом.

З якого віку дитина може самостійно відвідувати школу?

У Польщі є відповідний закон, й відповідь на запитання нам дає стаття 43 Закону про дорожній рух, який звучить так «Дитина до 7 років може користуватися дорогою під наглядом дорослого, або особи, яка досягла 10-річного віку». Отже, якщо вашій дитині виповнилось 7 років, вона може самостійно ходити до школи, та повертатись з неї. Й це буде цілком законно. В іншому ж випадку батьки, чи то опікуни можуть бути притягнуті до відповідальності.

Школи індивідуально визначають вікове обмеження

У багатьох школах задля безпеки учнів їхній вік, коли вони можуть самостійно відвідувати заняття залежить від внутрішніх рішень. Їх приймає педагогічна рада та керівник закладу, переважно це 10 років. Якщо ви хочете, щоб ваша дитина сама поверталась з уроків, необхідно подати письмову заяву. Або ж якщо старші брати або сестри забиратимуть, чи відводитимуть дітей до навчального закладу також потрібна письмова згода.

Й пам‘ятайте що тільки ви несете відповідальність за здоров‘я та безпеку власних дітей.

d2enxn1

Якщо у вас є автомобіль, й ви самі відвозите дітей до навчального закладу, ознайомтеся з правилами перевезення дітей у Польщі, про які ми писали напередодні.

Nataliia Protsko, журналістка VPolshchi

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2enxn1
d2enxn1